Balım Teknoloji WhatsApp Alternatifi Uygulama Signal, En Fazla İndirilen Uygulama Oldu

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Facebook’un kullanıcılara yeni bir WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi sunması ve kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’ı kullanamayacağını açıklaması, kişisel verilerin gizliliğini savunan milyonlarca kullanıcıyı ayağa kaldırmıştı. Dünya çapında “DeleteWhatsApp” benzeri pek çok kampanya başlatılırken; bu durum en çok rakip mesajlaşma uygulamalarına yaramış gibi görünüyor.

Signal Foundation tarafından yayınlanan açık kaynaklı bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Signal, an itibarıyla pek çok ülke ve bölgenin hem App Store hem de Play Store mağazalarında yakın zamanda en çok indirilen uygulama haline gelmiş durumda. Telegram, BiP gibi alternatif mesajlaşma uygulamaları da en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor.

App Store ve Play Store’da WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları zirveye oynuyor

ios android uygulama mağazası

Özellikle ABD, İngiltere, Almanya, Fransa gibi kişisel verilerin gizliliği konusunda ekstra hassasiyet gösteren ülkelerin iOS ve Android uygulama mağazalarında baktığımızda Signal ve Telegram, ilk iki sırada yer alıyor. Özellikle Signal, ilk sırada yer almadığı ülkelerde dahi en çok indirilen üç uygulamadan biri olmayı başarmış durumda.

Görünen o ki yeni WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi, Facebook’a hiç ummadığı kadar WhatsApp kullanıcısı kaybettirmek üzere. Şirketin bu kayıplar karşısında nasıl bir reaksiyon göstereceği ise şu an için bilinmiyor. Bu arada Rekabet Kurumu’nun söz konusu gizlilik sözleşmesi nedeniyle Facebook hakkında soruşturma başlattığını da hatırlatalım.

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.