Balım Teknoloji Netflix, Türkiye’deki Güncel Abone Sayısını Açıkladı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

İstanbul’da düzenlenen Dijital Dünya Çalıştayı’nın “Yeni İletişim Teknolojileri-Yeni Tür Yayıncılık ve Türkiye’nin Tanıtımına Katkısı” oturumunda söz alan Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, hem Netflix’in Türkiye’deki hizmet durumu hem de Netflix kütüphanesindeki Türk yapımları hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Sözlerine, Netflix olarak Türkiye’de RTÜK lisansı ile isteğe bağlı yayın hizmeti verdiklerini söyleyerek başlayan Mavili, bugün itibarıyla Türkiye’de 3,5 milyon Netflix abonesi olduğunu ifade etti. Ülkenin birer temsilcisi, büyükelçisi gibi bir görev hissiyatıyla çalıştıklarını ifade eden Mavili, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Yurt dışındaki Netflix abonelerinin Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük”

netflix türkiye

“Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik.

Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük. Türk ürünlerini almak istemelerinin, Türkçe öğrenme istemelerinin arttığını gördük. Türkçe içerik izlemekteki etkinin Kovid sonrasında turizm sektörüne yansıyacağını düşünüyoruz. Bu endüstrinin ekonomimize yapacağı çok büyük katkılar var.”

Yurt dışında, Netflix kütüphanesinde bulunan Türk yapımı içerikleri Türkçe izleme yönünde bir eğilim olduğunu belirten Mavili, “Yurt dışında Netflix üzerinden Türkçe şovlar dinleyen bir kısım aile çocuklarını Türkçe kursuna göndermeye başladı. Tam da Sayın Cumhurbaşkanımızın dilimizin kullanılmasıyla ilgili seferberliğinin başladığı dönemde bu data da çok anlamlı” şeklinde konuştu.

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/balsohbet/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678