Kadınca Sohbet Göz önünde uçuşan cisimler ve noktalar görmenin sebebi ne?

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Neden göz önünde uçuşan cisimler, noktalar görürüzABONE OL

Neden göz önünde uçuşan cisimler, noktalar görürüz?

Gözümüzün arka tarafında bulunan göz içi sıvısı vitre olarak adlandırılır. Bu vitre sıvısı göz retina tabakasına genelde yapışıktır. Zamanla retinadan ayrılarak yoğunlaşmalar meydana getirir.

Bu durumda boşlukta hareket eden ve göz hareketleriyle yer değiştiren gri-siyah cisimler olarak fark edilmeye sebep olur.

Gözde ışık çakması görmek tehlikeli mi

Gözde ışık çakması görmek tehlikeli mi?

Bu sıvının retina tabakasından ayrılma durumunda da ışık çakmaları, flaşlar görülür.

Eğer retina tabakası ile vitre sıvısı yapışıklıklar içeriyorsa bu bölgede ayrılma tam olamaz ve retina tabakasında yırtılmalar meydana gelebilir.

Retina tabakasındaki yırtılmalar retina dekolmanı olarak adlandırılır ve görmeyi ileri derecede bozabilen önemli sonuçlar doğurur.

Benzer rahatsızlıkları olan hastalarımıza özellikle ışık çakmaları varlığında hemen göz hastalıkları muayenesi olmalarını öneriyoruz.

Vitre ayrılması tedavi edilebilir mi

Vitre ayrılması tedavi edilebilir mi?

Ancak çoğu vitre ayrılması, retina dekolmanı ile sonuçlanmaz. Sadece göz hareketleri ile hareket eden, boşluğa veya düz renklere bakarken daha çok belli olan siyah uçuşan cisimler olarak kalır.

Genelde zararı da tedavisi de yok olarak değerlendirdiğimiz bu durum, son zamanlarda lazer tedavileri ile tedavi edilmeye başlandı.

Çok yeni olan bu tedavi, bu durumdan gerçekten rahatsız olan ve görmeyi engellediğini düşündüğümüz hastalar için oldukça faydalı olmaktadır.

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/balsohbet/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678