Balım Teknoloji Apple, Eski iPhone ve iPad Modelleri İçin iOS 12.5.1 Güncellemesini Yayınladı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 12.5’in piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir ay sonra eski iPhone’lar ve iPad’ler için iOS 12.5.1 güncellemesini piyasaya sürdü. Güncelleme, COVID-19’a Maruz Kalma Bildirimleri özelliği için hata düzeltmelerini içeriyor.

Günümüzde yoluna iOS 14 güncellemesiyle devam eden Apple, iOS 12.5’i geçtiğimiz ay eski nesil iPhone ve iPad cihazlara sunarak bu cihazlara COVID-19’a Maruz Kalma Bildirimleri için destek getirmişti.  

COVID-19’a Maruz Kalma Bildirimleri nasıl çalışıyor?

COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri

COVID-19’a Maruz Kalma Bildirimleri, tıpkı HES uygulamasında olduğu gibi Bluetooth tabanlı bir hizmet. Çevreye sürekli olarak sinyal yayan iPhone modelleri, sosyal mesafenin aşıldığı durumlarda kullanıcıları uyarıyor. Kullanıcıların, COVID-19 test sonuçlarını gönüllü olarak ekleyebildikleri algoritma, pozitif bir kişiyle temas edilmesi durumunda gerekli uyarıyı yapıp, COVID-19’a maruz kalan kullanıcıyı bilgilendiriyor.

iOS 12.5.1 güncellemesini alan cihazlar hangileri?

iOS 12.5.1 güncellmesi, Apple’ın artık destek vermeyi kestiği iPhone ve iPad modelleri için yayınlandı. Listede yer alan cihazlar şu şekilde:

iPad Air iPad mini 2 iPad mini 3 iPhone 5s iPhone 6 iPhone 6 Plus iPod touch 6. Nesil

Apple, iOS 14 desteklemeyen iPhone modelleri için yayınlanan iOS 12.5.1 güncellemesiyle ilgili detaylı bir bilgi vermiyor. Genel olarak COVID-19’a ve önceki güncellemenin hata düzeltmelerine odaklanan bu güncellemede farklı bir yenilik görünmüyor. Son olarak güncellemeyi cihazlarınıza yüklemek için şu adımları takip edebilirsiniz: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/balsohbet/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678