Balım Teknoloji Huawei Yakında 5G İçin Apple’dan Lisans Ücreti Alabilir

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Huawei Technologies Co. 5G üzerine birçok patent tescili yapılmış durumda. Özellikle 2020 ve 2021 yılında dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri 5G teknolojili modeller üretmiş durumdalar. Qualcomm ve Ericsson’un da bu konuda lisansları olduğu ancak Huawei’nin daha düşük ücretlere bu lisansı dağıtmayı planladığı belirtiliyor.

Apple’ın Qualcomm konusunda, 5G lisansları için çok fahiş fiyatlar istediği nedeniyle ciddi tartışmalar yaptığı söyleniyor. Ardından iki firmanın orta noktayı bularak anlaştığı ancak Huawei’nin bu konuda araya girdiği belirtiliyor. Huawei’nin şu an Qualcomm ve Ericsson’dan daha düşük ücretler talep edeceği belirtiliyor.

Lisanslar için cihaz başına 2,50 dolar ücret garantisi

Huawei 5G Lisansları

Huawei fikri mülkiyetler biriminin başında olan Jason Ding, ‘telefon başına ödenecek teklif hakkının kesinlikle 2,50 doları geçmeyeceğini’ garanti ediyor. Apple’ın daha düşük fiyatlara lisans satın alma eğilimi zaten bilinenler arasında. Dünyada rekor sayıda iPhone 12 satılması Apple’ın ani bir lisans değişikliğine gitme kararı vermesine neden olabilir. Huawei her ne kadar ABD’den engellenmiş olsa da ABD’li firmalara lisans satmaması için herhangi bir kanun yok.

5G teknolojisinin kullanımı arttıkça alınan patentler daha değerli olacak. 5G lisans piyasasının inanılmaz bir rekabet ortamına dönüşmesi kaçınılmaz gibi. Huawei, Ericcson, Qualcomm ve Nokia bu piyasada birbirleriyle lisans savaşlarına girecekler. Huawei’nin ABD pazarında kendine tekrar yer bulmasında en büyük fırsat elindeki lisanslar olacak gibi görünüyor.

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/balsohbet/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678