Kadınca Sohbet Daha hızlı uykuya dalmanızı sağlayacak kimsenin bilmediği 10 ipucu

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

PEMBENAR ÖZEL1) Çorap giyerek ayaklarınızı sıcak tutunABONE OL

PEMBENAR ÖZEL

1) Çorap giyerek ayaklarınızı sıcak tutun

Yatmadan önce pijamalarınız dışında ayağınıza çorap giymeyi unutmayın. Eğer ayaklarınızı sıcak tutarsanız, kan akışınızı doğrudan ekstremitelerinize yani kol ve bacaklarınıza yönlendirirsiniz.

Böylece zihniniz, vücudunuzdaki dağıtılan ısı nedeniyle uyumanızı ister. Bu da beyniniz için iyi bir gece uykusuna hazır olduğunuza dair harika bir sinyaldir.

2) Ayak parmaklarınızı gerin

2) Ayak parmaklarınızı gerin

Ayaklarınız sıcakken, alternatif olarak ayak parmaklarınızı germeye ve gevşetmeye çalışın. Bunu her seferinde 10’a kadar yapın ve sonra uyumaya çalışın.

Tüm gerilim vücudunuza yayılacak ve çok daha rahat hissedeceksiniz. Kas gevşemesi adı verilen bu yöntem, uykusuzlukla savaşmak için kullanılan çok iyi bilinen bir tekniktir.

3) Uyanık kalmaya çalışın

3) Uyanık kalmaya çalışın

Daha hızlı uykuya dalmak için tek yapmanız gereken şeyin uyanık kalmaya çalışmak olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan bir çalışmaya göre, beyninize uyumak istemediğinizi söylerseniz, isteğinizi tam tersi şekilde yorumlayacaktır.

Bu bir paradoks gibi görünebilir, ancak buna ters psikoloji denir. Bu yüzden yatağa uzanın ve kendinize “Uyumak istemiyorum” diye tekrarlayın ve gözlerinizin nasıl kapanmaya başladığını hissedin.

4) Gününüzü tersten düşünmeye çalışın

4) Gününüzü tersten düşünmeye çalışın

Kullanabileceğiniz bir başka ters psikoloji hilesi ise; gününüzü tamamen tersten düşünmek. Yaptığınız en sıradan şeyleri düşünmeye çalışın:

Akşam yemeğinde ne yediğinizi, eve dönerken hangi ulaşım aracını kullandığınızı veya kiminle konuştuğunuzu… Bu teknik rahatlamanıza ve zihninizi endişelerden arındırmanıza yardımcı olacak .

5) Koyun yerine nefesinizi sayın

5) Koyun yerine nefesinizi sayın

Koyun saymak eski bir yöntemdir, bunun yerine 4-7-8 nefes alma tekniğini deneyin ve ne kadar hızlı uykuya daldığınızı görün.

Tek yapmanız gereken 4 saniye nefes alın, daha sonra nefesinizi 7 saniye tutun ve son adım olarak 8 saniyede nefesinizi verin. Bunu birkaç kez yapmaya çalışın, ancak uykuya dalmanız 60 saniyeden fazla sürmemelidir.

6) Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın

6) Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın

Uyumadan önce yüzünüzü soğuk suyla yıkamayı deneyin.

Bu yöntem kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı düşürerek bebek gibi uyumanızı sağlayacaktır.

7) Arı gibi mırıldanın (Yaban arısı nefesi tekniği)

7) Arı gibi mırıldanın (Yaban arısı nefesi tekniği)

Yatağa uzanın ve gözlerinizi kapatın. Nefes almaya başlayın ve arı gibi mırıldanmaya başlayın. Arı uğultu yapsa da yapmasa da, bu teknik uykusuzluk yaşayanlar için kullanılıyor.

Aynı zamanda “yaban arısı nefesi” olarak da bilinen bu teknik, temel olarak zihninizi tüm olumsuz düşüncelerden arındırmaya yardımcı olur. Pozitif bir zihin, mutluluk hormonu olan ve uykuya dalmanıza yardımcı olan serotonin üretimini harekete geçirir.

8) Dizlerinizin altına bir yastık koyun

8) Dizlerinizin altına bir yastık koyun

Yastık sadece baş veya boyun için değildir, aynı zamanda daha iyi bir pozisyonda uyumanıza yardımcı olabilir. Eğer sırt üstü yatarsanız dizlerinizin altına küçük bir yastık koyun. Bu, omurganızdaki stresi azaltacak ve aynı zamanda belinizin doğal kıvrımda olmasını sağlayacaktır.

Eğer yan yatarsanız bu sefer dizlerinizin arasına bir yastık koyun. Bu da omurganızın daha hizalı olmasına yardımcı olacaktır.

9) Kahvaltıda yenilen yiyecekleri akşam tüketin

9) Kahvaltıda yenilen yiyecekleri akşam tüketin

Normalde kahvaltıda yiyeceğiniz besinleri, gece yatmadan önce yemeyi deneyin. Örneğin; yatmadan önce bir adet muz yerseniz, içindeki potasyum ve magnezyum nedeniyle kısa sürede uykuya dalarsınız.

Bunun dışında muz çayını da deneyebilirsiniz: Bir muzu bir bardak kaynar suya koyun ve birkaç dakika bekletin. Ardından çayı balla birlikte karıştırıp için. Ayrıca bu tarif kan şekerinizin de düzenlenmesine yardımcı olur.

Son olarak badem yiyin. Badem, kalp atış hızını yavaşlattığı için uykusuzluğu da yardımcı olur.

Mümkün olduğunca yatmadan önce çok baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Bu besinlerin sindirimi zor olacak ve vücudunuzu sıkıntıya sokacaktır.

10) Süzme peynir yiyin

10) Süzme peynir yiyin

Yüksek yağlı peynir gece geç saatlerde tavsiye edilmese de, az yağlı veya süzme peynir için bu kural geçerli değildir. Süzme peynirin içinde uyku yardımcı olarak kabul edilen ve bir amino asit olan triptofan bulunur.

Yatmadan önce süzme peyniri biraz meyve veya balla karıştırıp yerseniz harika bir atıştırmalık olacaktır.

sizlere www.balimsohbet.net farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/balsohbet/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678